APPDİJİTAL - Yeni Nesil Dijital Ajans

APPDİJİTAL - Yeni Nesil Dijital Ajans

E-posta Bildirim Gönderimi Avantaj ve Dezavantajları

YENİ NESİL DİJİTAL BLOG

E-posta Bildirim Gönderimi Avantaj ve Dezavantajları

E-posta kullanmanın bazı dezavantajları vardır, ancak herhangi bir e-ticaret işi için bir standart olduğuna şüphe yoktur. E-posta olmadan bir çevrimiçi mağaza hayal etmek gerçekten çok zor.

Müşterilerden geri bildirim alırdı, aynı zamanda özellikle kullanıcı hesaplarıyla ilgili değişiklikleri onlara bildirirdi. Genellikle, müşteriler e-posta yoluyla kaydolur, hesaplarını doğrular ve yeni şifreler alır. Her durumda, işletmenizin e-posta hesabına ihtiyacı olacaktır.

Ancak, özel teklifler hakkında e-posta ile bilgi göndermek iyi midir? İyi olabilir, ancak müşterilerin bunu görmesinin uzun sürebileceğini unutmayın. Bu, e-postanın insanların hemen görmesi gereken haberler için çalışmadığı anlamına gelir. Örneğin, bir sipariş teslim edildiğinde e-posta göndermek kötü bir fikirdir - büyük olasılıkla, müşteriniz siparişi zamanında görüp almaz.

Hubspot'a göre, e-postaların açık oranı SMS veya push'lardan daha düşük olsa da, e-posta iyi veya hatta mükemmel bir yöntem olarak belirtilmiştir.

Mobil cihazlarda, e-posta açma oranı masaüstü bilgisayarlardaki% 15'e kıyasla% 50 ile% 60 arasındadır. Kullanıcılar önce mobil cihazlarda e-posta okuma eğilimindedir ve bu çoğunlukla Gmail ve Outlook gibi uygulamalar tarafından gönderilen bildirimler nedeniyle olur.

Genel olarak özellikleri değerlendirmek gerekirse:

1- Atım Hızı / İletme Süresi:
Atım hizmeti sağlayıcınıza ve aldığınız hizmete bağlı olarak süreçi kısalsada genel olarak uzun sürmektedir. (10K için 5 saat civarı) Bu doğal olmak ile beraber anlık kampanyalar için sağlıklı olmamaktadır. Bu neden ile kampanya atımlarından ön bilgilendirme şeklinde en az 1 ay önce atılması gerekir.

2- Açılma:
Eposta açılma ve okuma rakamları istatistiksel olarak %23 civarında olarak değerlendirilsede bu açılma oranlarının %80'i işlem mailleri olduğu raporlanmaktadır. Yani kayıt işlemleri, aktivasyon mailler gibi kullanıcılar tarafından özel olarak takip edilen mailleri dışında açılma oranları mail kutusu yoğunluğuna, mailin spam veya önemsiz olarak değerlendirilmesi durumuna, mailin kalitesine, mail gibi bir çok kriter sonucuna göre %3-15 orasında değişmektedir.

3- Maliyet:
Toplu mail atımları local sitenizden veya kurumsal mail hesabından atılması doğru bir seçim değildir. Genel olarak kontrollü sunucularda atım limitleri vardır. Bu limitler bazından toplu atım pek mümkün değildir. Sunucu kontrolüne sahip olduğunuz alanlarda ise toplu mail atımı sitenizin ip adresinizin bloklanmasına blacklist e düşmenize neden olacaktır. Teknik olarakda üst sevitede bilginiz yok ise çok kötü sonuçlar alabileceğiniz bir durum yaşamanız olası bir senaryodur. Bu neden ile bu hizmet alım olarak gerçekleştirmeniz doğru bir yöntem olacaktır. Diğer gönderim metotları ile karşılaştırıldığında orta seviteye bir maliyeti vardır.

4- Gönderici Kimliği:
Basit sistemlerle bile gönderici kimliğinde istenilen düzenlemeler yapılabilir. Güvenli yöntemlerde gönderici kimliği belirlidir. Düzenleme yapılabilir.

5- Hedefleme:
Orta seviyede hedefleme ayarları yapmak mümkündür. %30 oranında başarılı olmak mümkündür.

6- Kişiselleştirme:
Toplu atım yöntemleri kişiselleştirilmiş içeriğe pek uygun değildir.

7- Spam:
Genel istatistikler, tüm maillerin 3/4 ünün spam olduğu şeklindedir. Mail sistemlerindeki filtreler, maillerin spam yada önemsiz olarak etiketlenmesine durumları, genel olarak bültenlerin html formatında atılması gibi nedenler ile maillerin spam olarak iletilmesi genel olarak beklenen bir durumdur ne yazıkki. Alınan hizmet ile üst performans alınması sağlansada bu konuda garanti vermek pek mümkün değildir.

8- Zengin İçerik:
Eposta sistemlerinin en önemli özelliği HTML formatında atılabilmesi nedeni ile görsel medyalardan faydalanmak mümkündür.

AVANTAJLAR
-
İçerik düzenlemede boyut sınırlaması yoktur.
- Zengin içerik materyali vardır (jpeg, gif, css )
- Hizmet alımı kolaydır
- Uzun süreçli atımlarda başarılı sonuçlar alınır.

DEZAVANTAJLAR
- Düşük açılma ve tıklama oranları
- Ekonomik bir çözüm değildir
- Spam ile ilgili yasal düzenleme
- Anlık kampanyaya uygun değil

APP
BLOG

2019 Mobil Uygulama İstatistikleri

Sql Injection Nedir?

APP BLOG
CC
  • ANA SAYFA
  • MARKALAR
  • ÇÖZÜMLER
  • MÜŞTERİLER
  • İLETİŞİM